BİYOGRAFİ

Ana Sayfa » BİYOGRAFİ

30 Eylül 1972 tarihinde Denizli Tavas’ta doğdu. Çocukluğu şu an Merkezefendi İlçesi sınırları içerisinde yer alan Gümüşler beldesinde geçti. İlköğrenimine Gümüşler Musa Kazım Manasır İlkokulunda başlayan Subaşıoğlu, orta öğrenimini Tavas Ortaokulu ve Denizli İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı.

 

1990 yılında Türkiye derecesi yaparak kazandığı Boğaziçi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1995 yılında Onur Diploması ile mezun oldu. 1996-2001 yılları arasında özel bir bankanın Teftiş Kurulunda müfettiş olarak çalışan Subaşıoğlu, 2001 yılından bugüne Denizli’de Mali Danışmanlık ile beraber aile şirketinin ortağı olarak ticaret ile iştigal ediyor.

 

Siyaset Bilimci, Banka Müfettişi ve Mali Müşavir sıfatlarını taşıyan Subaşıoğlu; Örgütsel İletişim, Kalite Çemberleri ve Dokümantasyonu, Finans Matematiği, Enflasyon Muhasebesi, Mali Analiz, Dış Ticaret Uygulamaları, Raporlama Teknikleri gibi konularda birçok Atölye Çalışmasına katıldı.

 

AK Parti Siyaset Akademisi çatısı altında 2010 Yılı Bahar Dönemi ‘Demokrasi, Uluslararası İlişkiler ve Ekonomi’ Başlıklı Eğitim Programını Denizli’de düzenledi. Siyaset Bilimi, Sosyoloji, Sosyal Psikoloji, Sosyal Politikalar, Araştırma Metotları ve İstatistik konularında özel ilgi sahibi olan Subaşıoğlu; iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

 

Aktif siyasete 2001 yılında Denizli Ak Parti’de Kurucu Merkez İlçe Başkan Yardımcısı olarak başladı. 2002 yılında yapılan Milletvekili Seçimlerinde 7. Sıra Milletvekili Adayı olarak Ak Parti’nin Denizli Listesinde yer aldı. 2009 yılında yapılan Yerel Seçimlerde Denizli Belediye Meclis Üyeliği için aday gösterilen Subaşıoğlu, 2009-2011 yılları arasında Denizli Ak Parti’de İl Başkan Yardımcısı- Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı görevini yürüttü. 2011 Genel seçimlerinde Milletvekili aday adayı oldu. 2012, 2015 ve 2018 yıllarında yapılan AK Parti Büyük Kongrelerinde Denizli’yi temsil eden delegeler arasında yer aldı.

 

30 Mart 2014 Seçimlerinde, Merkezefendi Belediye Başkanı olarak seçilen Muhammet SUBAŞIOĞLU, Ülkemizi Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinde Asil Üye olarak temsil etmektedir.

 

2014 yılında Belediye Başkanı olarak seçildikten sonra, Merkezefendi Belediyesini sıfırdan kurmak için büyük bir çaba sarfeden Subaşıoğlu, 5 yıl gibi kısa bir zaman diliminde tüm Türkiye’ye örnek olacak birçok Sosyal ve Yapısal projeye imza attı.

 

Binlerce çocuğumuza yüzme öğreten mobil yüzme havuzlarından, 11.sınıfta okuyan tüm Lise öğrencilerinin İstanbul’la buluşturulmasına, onbinlerce Merkezefendilinin Çanakkale ve Bursa’ya Tarihe Yolculuk yapmasından, 5.sınıfta okuyan tüm çocuklara bisiklet hediye edilmesine kadar toplumun her kesimine sosyal projeleriyle ulaşan Merkezefendi Belediyesine liderlik yapan Subaşıoğlu; Vizyon Projeler arasında yer alan Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu, Ornaz Vadisi, Merkezefendi Kültür Merkezi ve Nikah Sarayı, Engelsiz Yaşam Akademisi ve Merkez Kütüphane’yi de ekip arkadaşlarıyla birlikte Merkezefendi’ye kazandırdı.

 

İş hayatına atıldıktan sonra da sivil toplum örgütleri içerisinde yer alan Subaşıoğlu, halen BURA Derneği (Boğaziçi Üniversiteliler Derneği), Denizli Ticaret Odası ve Denizli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Üyesidir.

 

Subaşıoğlu; evli ve 3 çocuk babasıdır.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN

FACEBOOKTA BİZ